O Școală pentru viitorul comunității!

Bun venit!

Fondat în 1920, Colegiul Tehnic de Căi Ferate “Unirea” este o școală mare cu tradiție, ce oferă un curriculum liceal pentru profilul Tehnic, Servicii și Teoretic, copiilor cu vârste între 14 si 19 ani. Elevii noștri ating standarde de competențe profesionale și academice foarte înalte. Oferim de asemenea, un program extracurricular atrăgător. Colegiul Tehnic de Căi Ferate “Unirea” din Pașcani este și dorește să rămână cea mai prestigioasă instituție de învățământ tehnic și economic preuniversitar din județul Iași (exclusiv municipiul Iași) și să se califice printre primele colegii tehnice din România, prin conținutul și modernitatea procesului de învățământ, implicarea în raporturi de parteneriat cu mediul economic și social din comunitate.

Orar Elevi

Oferta Educațională

Home POCU - EMPLOY MECHANICS
Imprimare

 

Practică elevi - Elevul Rujuc Murariu Constantin, clasa a X-a H

Elevul Rujuc Murariu Constantin și eleva Boca Lavinia la practică.

Meseria OMCN (Operator la Mașini cu Comandă Numerică)

Clasa a X-a H

Indrumător practică: Bâlcu Ioan.


Miercuri, 13 martie 2019, s-a desfășurat la Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”UNIREA” Pașcani,

o instruire privind FIRMELE DE EXERCIȚIU, pentru elevilor selectați in proiectul

POCU/90/6.13/6.14/ - 108847 Multiplicarea metodelor de Educație și a Competențelor

prin Adaptarea la Nevoile Industriilor Competitive - EMPLOY MECHANICS.

Au participat elevii din grupul țintă din școala noastră, Școala profesională Cristești,

Școala profesională Stolniceni Prăjescu.

Instruirea a fost realizată de: Insp. Leontieș Rodica I.S.J. Iași prof. ec. Laura Cârstea

 

 

Sondaj de opinii

Imi place Colegiul Tehnic CF "Unirea" Pascani
 

Facebook
Colegiul Tehnic de Căi Ferate "Unirea" 2023